CZY BRAFFITING MOŻE BYĆ EKO? O ZIELONYCH TRENDACH W BIELIŹNIE
CZY BRAFFITING MOŻE BYĆ EKO? O ZIELONYCH TRENDACH W BIELIŹNIE

Idzie wiosna! Wkrótce zazieleni się nasz krajobraz, gdzieniegdzie pojawią się pączki kwiatów, a parki zaczną pachnieć słodką wonią jabłonki. A co gdyby wnętrza naszej bieliźniarki, także zaczęły się zazieleniać? Świadomość odpowiedzialności, jaką powinnyśmy mieć jako konsumentki stale się podwyższa, dlatego coraz więcej naszych klientek pyta o ekologiczne rozwiązania w tworzeniu bielizny. Zdecydowanie to czas, by o tym opowiedzieć!

EKO?

Dla części naszych klientek skład bielizny jest tym co interesuje je najbardziej, dla innych nie stanowi to wartości, ale z pewnością temat eko – bielizny zyskuje na popularności. Odpowiedzialny konsumpcjonizm to nie tylko przemyślana ilość ubrań w szafie, ale i świadomość etycznego wykorzystania tkanin i materiałów. Przede wszystkim, warto zaglądać w metki – tam producenci, niczym na spowiedzi, przyznają się do tego jakich tkanin używają. Często możecie odnaleźć także ,,zielone” metki, które komunikują, że dany biustonosz został wyprodukowany w myśl ekologii. My podsuwamy Wam dziś marki, które zdecydowały się na duży krok w stronę „ECO”.

KRIS LINE

W sezonie 2020/2021 marka Kris Line postawiła na recykling w pełnej krasie – w swojej linii produkcyjnej postawiła na włókna z recyklingu oraz te, które posiadają certyfikaty „EKO”. Dodatkowo, marce udaje się kultywować koncepcję C2C, czyli „Cradle to Cradle” w myśl której, wykorzystane tkaniny nadają się do recyklingu i ponownego użycia.

Psst! Produkty Kris line znajdziecie tutaj: https://brastory.pl/producent/kris-line

FANTASIE

W kolekcji strojów kąpielowych z sezonu 2021, marka Fantasie pokusiła się o użycie włókna Q-NOVA, czyli pozyskiwanego z recyklingu. Włókno nylonowe ma odpowiadać za mniejszą emisję CO2 oraz mniejsze zużycie wody w procesie produkcji. Akcja brytyjskiej marki była jednym z kilku, które Fantasie wprowadza w swojej linii produkcyjnej – priorytetem stało się dbanie o środowisko, a przede wszystkim zrównoważone i odpowiedzialne podejście do konsumpcjonizmu.

Sprawdź sama: https://brastory.pl/producent/fantasie

TRIUMPH

Niemiecki pionier w dziedzinie braffitingu, od dawna stosuje rozwiązania, które śmiało możemy nazwać innowacyjnymi. W ich ofercie znajdziemy nade wszystko bieliznę wykonaną z organicznej bawełny, która jest pozyskiwana w etyczny sposób. Już w 2016 roku marka wprowadziła bardziej zbilansowane działania, które na uwadze miały dobro środowiska.

Tutaj znajdziesz bieliznę Triumpha: https://brastory.pl/producent/triumph

SAMANTA

Polska marka Samanta w swojej letniej kolekcji z 2021 roku, wdrożyła system oznaczeń ,,EKO YAWN”, które możecie znaleźć na metkach, np.: kupując biustonosz z linii Anabell. Za zielonym znaczkiem idzie jednak coś więcej – marka zdecydowała się na odpowiedzialny sposób produkcji, w którym podobnie jak wymienieni już producenci, wykorzystują włókna z recyklingu. Warto spoglądać zatem na metki i czytać skład danego biustonosza, bądź majtek.

Zakładka Samanty na naszej stronie: https://brastory.pl/producent/samanta 

 

Wierzymy, że zmiana myślenia producentów, nagrodzona aprobatą klientek ma realne szanse na zmiany w naszym środowisku. A przecież to najważniejsze, by żyć w zgodzie z naturą! 
Pamiętajcie, że nasz zespół braffiterek z chęcią podpowie Wam w salonie i online, które produkty śmiało można nazwać ,,EKO" - służymy pomocą i radą! 
Do zobaczenia, 
Marta z Bra Story Team

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl