Jak prać biustonosz? Porady brafitterek [2024]
Jak prać biustonosz? Porady brafitterek [2024]

Pranie bielizny to swoisty...temat tabu! Za każdym razem gdy kupujecie biustonosz w naszym salonie podpowiadamy, że bieliznę najlepiej prać ręcznie, wykluczając użycie płynów zmiękczających, zalecamy pranie na płasko, a wtedy część z Was...robi wielkie oczy! Rozumiemy to, bo w dobie absolutnego zaufania maszynom i technice, sięgamy po pralkę! Dlaczego warto o niej zapomnieć w tym przypadku? Tłumaczymy w dzisiejszym poście!

Dbajmy o delikatność

Biustonosz składa się z różnych rodzajów materiałów, a często i fiszbin. Wykorzystane tkaniny są niezwykle delikatne. Zazwyczaj wykorzystane koronki, hafty czy gipiura mają formę dekoracyjną. Dodajmy, że przeszycia miseczek, te pionowe i poprzeczne, których zadaniem jest podtrzymanie biustu są równie delikatne. Atut w kontekście kontaktu ze skórą, okazuje się problemem w temacie pielęgnacji bielizny. Pranie mechaniczne może zniszczyć delikatne fragmenty biustonosza. Dlatego tak ważnym jest, by prać go ręcznie. 

A jednak na twardo

Dlaczego mówimy stanowcze NIE płynom zmiękczającym? Może wydawać się, że delikatność jest kwestią pożądaną w kontekście bielizny, która ma być miła dla naszego ciała. Musimy pamiętać o tym, że jakakolwiek ingerencja w zamierzoną budowę biustonosza jest niewłaściwa. Użycie płynów zmiękczających rozpręża włókna i wpływa na ich trwałość. Mówią prościej: rozciąganie misek czy obwodu może być spowodowane użyciem wspomnianych detergentów. Każda zmiana manipuluje dobranym wcześniej rozmiarkiem, co obniża komfort używania biustonosza.

Trzymaj pion, a nawet poziom

W sprawie prania bielizny głosy są podzielone. W sprawie suszenia, stawiamy sprawę jasno - w grę wchodzi tylko płaskie suszenie. Na rozłożonej suszarce rozkładamy biustonosz. Nie zawieszamy go, nie przewieszamy, nie spinamy klamerkami. Nie naciągamy go, pozwalamy wyschnąć w bezpiecznym ułożeniu. Tak jest i kropka. 

W czym prać bieliznę?

Do prania ręcznego nada się transparentny żel pod prysznic, ale my polecamy specjalistyczne płyny SOAK, które znajdziecie w naszym sklepie: zarówno online, jak i stacjonarnie. Płyn ma delikatny zapach, rozbija cząsteczki zabrudzeń i nie wymaga płukania. 

Przepis użycia znajdziecie tutaj:

Jak wyprać biustonosz krok po kroku?

  1. Do miski z wodą nalej wody w letniej temperaturze, 20 – 30 stopni.

  2. Do naczynia dodaj kilka kropli szamponu, żelu pod prysznic lub dedykowanego preparatu SOAK. Ważne by te pierwsze były ,,transparentne”, kremowe formuły pozostawią osad na biustonoszu.

  3. Następnie delikatnie smarujemy biustonosz.

  4. Płuczemy bieliznę letnią wodą. W przypadku płynów SOAK nie jest to potrzebne.

  5. Suszymy rozłożony biustonosz ,,na płasko”.

  6. Nosimy biustonosz. Z uśmiechem na ustach!

Ciesz się biustonoszem przez długi czas!

Dbanie o biustonosz to nie nakaz, ale dobra rada, dzięki której bielizna posłuży Ci dłużej niż dwa lata. 
To nasza dobra, przyjacielska podpowiedź!

Dziewczyny, to jak? Zgoda na ręczne pranie?

Marta #BraStoryGirls

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl