Modelowanie piersi - jak mierzyć i dobierać biustonosz?
Modelowanie piersi - jak mierzyć i dobierać biustonosz?

Rolka, którą opublikowała Izabela Sakutova na swoim Instagramie, skłonił nas do refleksji. Biustonosz modeluje, zaokrągla, ale czy wiecie jak kształtuje piersi? Absolutnie istotny krok w przymierzalni, który często pomijamy, a jest kluczowy dla naszego komfortu, jak i wyglądu. W tekście zdradzamy co jest szczególnie istotne!

Wygląd…to nie wszystko!

Slogan mówiący o tym, że wygląd to nie wszystko jest jak najbardziej właściwy! Pozwólcie jednak, że rozbijemy go na dwa aspekty. Po pierwsze – wygląd biustonosza TO NIE WSZYSTKO - nierzadko najcudowniejsza koronka nie idzie w parze z konkretnym podtrzymaniem biustu. Warto mierzyć zatem propozycje brafitterek, bo wiedzą co robią, dzięki czemu są w stanie doradzić najlepszy model, nie tylko pod względem aspektu wizualnego, ale i zdrowotnego. Po drugie, wygląd to nie wszystko ALE mierząc biustonosz w przymierzalni koniecznie sprawdź jak wygląda z różnych perspektyw. Przodem, przy pochyleniu, a także BOKIEM! Tak, tak – perspektywa z boczku może powiedzieć nam naprawdę dużo o konstrukcji biustonosza.

O samym modelowaniu słów kilka

Wcale nie chodzi o to, że któryś biustonosz modeluje biust lepiej, a inny gorzej. Chodzi o to, że każdy model robi to w nieco inny sposób. Jedne uniosą biust do góry, tworząc ostro zarysowany kąt sylwetki. Inny typ biustonosza ułoży go w sposób naturalny, jakby w delikatną łezkę. Biustonosze, które nosiły nasze babcie, układały piersi na formę trójkąta, dzisiaj uwielbiane full cupy czynią to w nieco bardziej okrągłą formę, która z boku tworzy półokrąg. Ważna uwaga: to od Ciebie zależy, który ze sposobów formowania biustu wybierzesz, zwróć na to jednak uwagę. Być może nie zauważysz tego przy pierwszej przymiarce, ale jeśli zaczniesz porównywać konkretne modele to zauważysz znaczącą różnicę.

Nasz przepis na udane przymiarki

Stojąc w przymierzalni pamiętaj o kilku krokach, które sprawią, że sprawdzisz biustonosz pod każdym kątem. Zrób zrzut ekranu, bądź skopiuj tekst i otwórz go podczas kolejnych przymiarek! <3

Poradnik udanego mierzenia:

  1. Zapnij biustonosz na ostatni rząd haftek – włókna biustonosza będą stawały się luźniejsze podczas codziennej eksploatacji, dlatego ważne jest, byś mogła przepinać biustonosz na ściślejsze panele.
  2. Pochyl się i wygarnij biust do miseczek – stojąc naprzeciw lustra, pochyl się i włóż rękę do piersi po przeciwnej stronie (lewą ręką wygarniamy prawą pierś i na odwrót), wygarnij pierś i sprawdź czy nie wymaga ona nieco większej miseczki.
  3. Podciągnij ramiączka – to istotny krok, który umożliwi obiektywną ocenę kształtu piersi w następnym etapie testu. Możesz poprosić o pomoc brafitterkę, która podniesie ramiączka do komfortowego momentu.
  4. Stań bokiem i spójrz na kształt biustu – teraz oceń jaki kształt ma Twój biust. To jak wygląda przodem jest oczywiście istotne, ale rzuć okiem także na to jak wygląda od boku.
  5. Nałóż jednolity t-shirt – dla uwydatnienia efektu możesz nałożyć t-shirt, bądź sweterek i zobaczyć jak biustonosz współgra z ubraniem. Zobaczysz w ten sposób jak wpływa na Twoją sylwetkę.
  6. Podejmij decyzję czy to ten jedyny ;)

 

Nasze brafitterki odtworzyły test, a jego efekty wraz z konkretnymi modelami zobaczycie na naszym Instagramie. W pierwszej części testujemy miękuski, ale już za tydzień znajdziecie na naszym kanale opcję usztywnianych biustonoszy.

To co? Jesteś gotowa na test?

 

Do zobaczenia wkrótce!

Marta #BraStoryGirl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl