MAJTKI MENSTRUACYJNE - CZYM SĄ, KOMU POSŁUŻĄ I JAK ICH UŻYWAĆ? #GIRLSTALK BY BRA GIRLS
MAJTKI MENSTRUACYJNE - CZYM SĄ, KOMU POSŁUŻĄ I JAK ICH UŻYWAĆ? #GIRLSTALK BY BRA GIRLS

Od kiedy pojawiły się w sieci, zrewolucjonizowały świat produktów, które służą kobietom w czasie okresu. Oprócz znanych podpasek oraz tamponów, popularne stają się majtki menstruacyjne. Komu mogą się przydać, jak o nie dbać i jakie są plusy oraz minusy ich użytkowania?

Trochę historii...
By zaczerpnąć korzenii idei menstruacyjnych majtek, należy przenieść się o prawie 60 lat w tył, gdy Gladys Ruppel Williams stworzyła prototyp bielizny, którą znamy dzisiaj. Williams dążyła do udoskonalenia i stworzenia tkaniny, pochłaniającej ciecz, która mogłaby zostać wykorzystania w produkcji majtek. Później pomysł przechwycili chińscy producenci bielizny, którzy w latach 80-tych i 90-tych pokusili się o prace koncepcyjne nad absorbyjnymi materiałami. Temat fig okresowych wrócił do łask w minionej dekadzie, gdy Crystal Etienne, założycielka marki PantyProp w 2015 roku postanowiła stworzyć połączenie podpaski oraz majtek. Od tego czasu największe marki bieliźniarskie rozpoczęły pracę nad najlepszą wersją majteczek, które będą nadążać za potrzebami kobiet.

Jak działają majtki menstruacyjne?
Idea majtek menstruacyjnych z początku miała dotyczyć jedynie nocnego użytkowania. Finalnie jednak zadowolone użytkowniczki postanowiły używać majtek także w ciągu dnia. Na pierwszy rzut oka, majtki nie różnią się wyglądem - dobiera się je według preferencji kroju i koloru. Jednakże dotykając produkt, można dotrzeć do pierwszych obserwacji i wskazać różnice między zwyczajną bielizną, a tą dedykowaną menstruacji. W kroczku znajduje się grubszy panel, którego zadaniem jest pochłaniania płynu oraz zapachu. Według producentów, majtki wchłaniają aż do 15 ml płynu - co jest odpowiednikiem 3/4 tamponów i aż 8/10 podpasek. Dodatkowo, wewnętrzna wkładka często ma właściwości antybakteryjne, na przykład jony srebra, które gwarantują komfort i bezpieczeństwo noszenia. Warto dodać, że majtki pokryte są nieprzemakalną tkaninką, która chroni przed ubrudzeniem, chociażby spodnie czy pościel.


Ekologia w parze z wygodą!
Fanki opisywanego rozwiązania jako jedną z zalet, wskazują wygodę i komfort. Jako, że majtki nie wymagają używania dodatkowej podpaski czy tamponu, dają poczucie, że...wcale nie ma się okresu! Majtki można nosić cały dzień i zmieniać je w zależności od potrzeby. Dodatkowym atutem z pewnością jest fakt, że majtki menstruacyjne są wyjściem o wiele bardziej ekologicznym oraz ekonomicznym, bowiem służyć mają conajmniej cztery lata. Nie wyrzucając podpasek czy tamponów, dbamy o naszą planetę. Majtki marki Triumph wyprodukowano z materiałów przyjaznych środowisku, a takżę oddychającej i antyalergicznej bawełny i bambusowym wstawkom. Mamy pewność, że takie rozwiązanie będzie dobre dla dziewczyn, które dbają o to co ubierają.


Czy to opcja dla każdego?
Choć opinie ekspertów podzielają zachwyty nad majtkami mentruacyjnymi, dobrze wiemy, że to nie opcja dla każdego. Zazwyczaj dziewczyny podchodzą do konceptu nieco nieufnie, wskazując nade wszystko na to, że nie wyobrażają sobie używać owej bielizny przez cały dzień, bałyby się, że nie będą stanie zachować majtek w czystości, piorąc je, a także, że użytkowanie majtek wydaje im się nieco niehigieniczne. Majtki przed praniem, należy przeprać w zimnej wodzie - nie jest to zatem opcja idealna dla dziewczyn, które nie przepadają za widokiem krwi. Pomimo zapewnień producentów, wiemy, że dziewczyny, których okres jest bardzo obfity, obawiają się, że produkt nie podoła ich potrzebom. Najważniejsze, by dokonywać wyborów w zgodzie ze sobą i swoim komfortem. My zachęcamy do sprawdzenia tego rozwiązania i podjęcia decyzji czy to opcja dla nas. Po prostu! <3


Które majteczki wybrać?
W naszej ofercie znajdziecie majteczki marki Triumph oraz Chantelle. Obie wersje są ozdobione delikatnymi elementami koronki, które nieco odczarowują stereotym "okresowych majtek". Jesteśmy także pewne ich jakości, chłonności i wytrzymałości. Z pewnością podołają nawet w najbardziej wymagających warunkach!
Linki znajdziecie poniżej:

Pamiętajcie, by dawać sobie przestrzeń na próby i zmiany przyzwyczajeń. A jednocześnie, by nie bać się wchodzić...w nowe figi!

Do zobaczenia w salonie i na brastory.pl!

Marta #BraStoryGirl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl