BRAFFITERKA – KIM JEST I CZYM SIĘ ZAJMUJE? #edutalk by Bra Story Girls
BRAFFITERKA – KIM JEST I CZYM SIĘ ZAJMUJE? #edutalk by Bra Story Girls

Towarzyszy Ci podczas zakupów w salonie, a także tych online. Niczym starsza siostra podpowie szczerze, który krój biustonosza Ci służy, a który nie wygląda dobrze. Dodatkowo wytłumaczy, pokaże jak zakładać biustonosz i będzie wsparciem przy każdej kolejnej wizycie w salonie. Kto to? Oczywiście braffiterka! Kim jest i na czym polega jej praca? Odpowiadamy w dzisiejszym poście.

Kim jest braffiterka?

Swoją nazwę zapożyczyła oczywiście z angielszczyzny. „Bra” to biustonosz, „fitting” to dobieranie, przymierzanie – możemy zatem nieskładnie ułożyć to w termin „dobieraczki biustonosza” (może kiedyś doczekamy się polskiej nazwy tego fachu, kto wie?). Zadaniem braffiterki jest oczywiście umiejętne dobranie komfortowego i pasującego biustonosza dla każdej kobiety. Zawód braffiterki wymaga także stałego podnoszenia kwalifikacji, nauki i nadążania za trendami. Dobra braffiterka podpowie nie tylko w kwestii rozmiaru, ale także podzieli się wiedzą w zakresie krojów, procesu tworzenia i pokaże…nowości na salonach! Sekretem tego zawodu jest zdobywana wiedza – jeśli potrzebuje się wskazówki czy wsparcia, naprawdę warto zapytać braffiterkę o pomoc.

Jak zostać braffiterką?

Niestety, nie ma jeszcze studiów wyższych w zakresie braffitingu – wyobrażamy sobie Uniwersytet Dobrego Życia Kobiet, Wydział Zdrowych Pleców i Pewności siebie i kierunek: braffiting – przyjaciółka/przyjaciel kobiet. Wszystko przed nami! Jak na razie wiedzę braffiterki pozyskują na warsztatach i kursach. Zazwyczaj są one organizowane przez producentów bielizny lub inne braffiterki, wykwalifikowane i działające na rynku od lat. Co jednak niezwykle istotne – w tym zawodzie wiedzę nabywa się przez doświadczenie i codzienne spotkania w przymierzalni – to właśnie tam mamy możliwość zobaczenia jaki model prezentuje się na „żywym materiale”. Ten fach wymaga także ciągłego uczenia się i poszerzania wiedzy. Producenci bielizny dwoją się i troją, by wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientek, ale i starają się ciągle zaskakiwać kobiety – my braffiterki, oprócz nabywania wiedzy o nowych rozwiązaniach, musimy także podejmować decyzje co jest użytkowe i potrzebne, a co zupełnie się nie sprawdza, by finalnie, pozostać szczerą i lojalną wobec kobiet – naszych klientek.

Komu może pomóc braffiterka i kiedy się do niej zgłosić?

Braffiterka jest przyjaciółką wszystkich kobiet – niezależnie od ich wieku czy rozmiaru miseczki. Przygoda z braffitingiem często zaczyna się już w nastoletnim życiu, gdy dziewczyny wybierają się (często za namową mamy, babci czy siostry) na pierwszą wizytę braffiterską – to bardzo ważne, by ukorzeniać wiedzę o dobrym biustonoszu i tłumaczyć dlaczego warto się inwestować w droższe biustonosze, a nie te z sieciówki.
Oczywiście braffiterka wybierze rozmiar na każdym etapie życia kobiety – o tym jak wygląda taka wizyta krok po kroku, przeczytanie tutaj: https://brastory.pl/pl/blog/2021/07/JAK-WYGLADA-WIZYTA-U-BRAFFITERA-KONSULTACJA-BRAFFITERSKA-KROK-PO-KROKU/11 :) Braffiterka jest w stanie dobrać biustonosz na wyjątkowe okazje, ale i w wyjątkowych okazjach, które często dla kobiet są niemożliwe do przejścia – za mały, za duży rozmiar, asymetria biustu czy zmiany w wyglądzie piersi po operacji. Spokojnie, braffiterki mają swoje super moce!
Warto udać się na konsultację braffiterską jeśli potrzebna jest szczególna pomoc, ale i w ogóle, kiedy mamy chwilę i chcemy poznac swój rozmiar czy nauczyć się czegoś nowego.

My trzymamy kciuki za dziewczyny, które swoją przyszłość wiążą z braffitingiem! Także w przypadku Waszych pytań, pozostajemy do dyspozycji! A dziewczyny, które zastanawiają się nad braffitingiem zapraszamy do Bra Story <3
Niech moc dobrze dobranego biustonosza będzie z Wami!
Marta #BraStoryTeam

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl