PIELĘGNACJA BIUSTONOSZA: JAK POPRAWNIE PRAĆ BIELIZNĘ?
PIELĘGNACJA BIUSTONOSZA: JAK POPRAWNIE PRAĆ BIELIZNĘ?

 

 

 

Zapomnij o pralce!

Niestety, dosyć gwałtowny proces mechanicznego prania może uszkodzić delikatne hafty, dekoracyjne koraliki czy konstrukcję miseczki stanika. Powinnyśmy raz na zawsze zapomnieć o pralce i przerzucić się na pranie ręczne. Oczywiście, ta metoda jest o wiele bardziej czasochłonna, ale pozwoli na utrzymanie bielizny w dobrym stanie na długie lata!

Z biustonoszem postępuj...twardo!

Bez taryfy ulgowej i...zmiękczania! Faktycznie, nie powinnyśmy używać płynów zmiękczających, by nie luzować delikatnych włókien biustonosza – to istotne, by zapewnić faktyczny kształt biustonosza, a co za tym idzie nie naruszyć kontrukcji, gwarantującej stabilizację i podtrzymanie biustu.

Suszymy, nie naciągamy!

Równie istotne w procesie pielęgnacji jest odpowiednie suszenie biustonosza – wbrew pozorom nie powinno się go zawieszać na klamerkach czy wieszaczkach, by nie naciągać delikatnych włókien. Najlepiej jeśli położysz stanik ,,na płasko” by mógł schnąć w pozycji, która nie naruszy struktury i splotów.

Jak wyprać biustonosz krok po kroku?

  1. Do miski z wodą nalej wody w letniej temperaturze, 20 – 30 stopni.

  2. Do naczynia dodaj kilka kropli szamponu, żelu pod prysznic lub dedykowanego preparatu SOAK. Ważne by te pierwsze były ,,transparentne”, kremowe formuły pozostawią osad na biustonoszu.

  3. Następnie delikatnie smarujemy biustonosz.

  4. Płuczemy bieliznę letnią wodą. W przypadku płynów SOAK nie jest to potrzebne.

  5. Suszymy rozłożony biustonosz ,,na płasko”.

  6. Nosimy biustonosz. Z uśmiechem na ustach!

Jeśli masz jakieś pytania, koniecznie daj znać! :)
Marta, Bra Story Team

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl