Czy Polki mają duże biusty?
Czy Polki mają duże biusty?

Biusty z całego świata łączcie się!

W 2016 roku The Journal of Female Health Sciences1 przeprowadziło ogólnoświatowe badanie wielkości piersi. Przeanalizowano biusty ponad 340 tysięcy kobiet ze 108 krajów całego świata. Jako wiążące dane wzięto pod uwagę wielkość piersi kobiet w wieku 28-30 lat. Oceniono je według europejskich standardów w miseczkach od A do F. 

Największe i najmniejsze biusty na świecie

Badania wykazały, że miejsce naszego urodzenia mocno warunkuje rozmiar biustu. Kraje azjatyckie i afrykańskie notują znacznie mniejsze biusty niż kraje europejskie i amerykańskie (miseczki A lub nawet największym biustem na świecie mogą pochwalić się Amerykanki (uśredniona miseczka europejska: >F).

Największe i najmniejsze biusty w Europie

Z badania wynika, że Polska uśredniona miseczka ma rozmiar D. Jest jedną z największych w Europie, nosimy taki rozmiar razem z Niemkami, Holenderkami, Brytyjkami, Islandkami i Norweżkami. Najpopularniejszym rozmiarem biustu na naszym kontynencie jest miseczka B, a najmniejsze piersi (w rozmiarze A) posiadają mieszkanki Hiszpanii i Włoch. 

Biusty w Polsce

W 2018 roku w ponad 70 polskich salonach brafittingowych marka Panache przeprowadziła badanie #ZnajdzSwojRozmiar. Sprawdzano jaki rozmiar najczęściej pojawia się wśród polskich kobiet. Szefowa marketingu marki na rynku polskim, Izabela Sakutova, przedstawiła wyniki:

Zdecydowana większość (ponad 60%) Polek ma biust przynajmniej duży (pełny lub obfity). Średnią wielkość piersi może się pochwalić 30% z nas. Najmniej - tylko 9% stanowią kobiety o małym biuście. Po takich badaniach większość producentów skupia się na ofercie dla kobiet o obfitych kształtach. To prawda, że dobrze dobrany biustonosz wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale również, a może i przede wszystkim na naszą sylwetkę i zdrowie (o dobrze dobranym biustonoszu piszemy tutaj). Musi doskonale się prezentować ale i stabilnie podtrzymywać nie lada ciężar. Ale co w takim razie z małymi biustami? 

Piękne biustonosze eksponujące… małe piersi

Po takich wynikach badań kobiety z małymi biustami pewnie załamują ręce i zbierają fundusze na powiększenie piersi. Uspokajamy: nic z tych rzeczy! Trendy mody i kanony piękna ciągle się zmieniają i obecnie mocno promują naturalne, małe i średnie biusty bez “ulepszaczy”. Powoli odwieszamy nasze push-upy na rzecz naturalnych, zmysłowych i miękkich braletek i koronek. 9% Polek z małym biustem - to jest Wasz czas! Producenci bielizny również zauważyli, że to najlepsza pora na wspaniałą ekspozycję małych piersi. Pojawiły się piękne i kobiece kolekcje biustonoszy, w których królują dwie marki: 

Idealnie dopasowany biustonosz wcale nie ma uwydatnić małych piersi, ale otoczyć je wyjątkową elegancją i zmysłowością, aby ich właścicielka czuła się pięknie i kobieco. Dlatego odkładamy nasze kompleksy na tym punkcie i zapraszamy do zakupów na brastory.pl!

1http://www.sciencedatabaseonline.org/ADB1/Scientific%20Article%20JOFHS.pdf

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl