5 powodów dlaczego warto nosić stanik sportowy
5 powodów dlaczego warto nosić stanik sportowy

Decyzja o podjęciu aktywności fizycznej jest dzisiaj podejmowana przez wielu ludzi. Jednak należy pamiętać, aby potraktować ją poważnie. W trakcie uprawiania sportów jesteśmy podatni na zranienia, kontuzje i otarcia. Zazwyczaj nie mamy problemu, aby zainwestować w odpowiednią odzież czy buty sportowe. Jednak wiele z nas zapomina o tym, że bielizna, w jakiej wykonujemy ćwiczenia, jest równie ważna. To ona jest najbliżej naszej skóry i chroni nas przed otarciami, bólem, a także groźniejszymi urazami. W tym artykule dowiesz się jak ważne jest zaopatrzenie się w odpowiedni biustonosz sportowy.

 1. Komfort i wygoda

  Zacznijmy od najprostszego powodu. Każdej kobiecie chociaż raz zdarzyło się ćwiczyć w staniku, który nosi na co dzień. Niestety nie jest do dobry wybór. Zwykły biustonosz utrzymuje piersi w odpowiedniej pozycji w trakcie normalnych, codziennych czynności. Ale nie jest on przystosowany do intensywnych ćwiczeń i ruchu. Niestety przy większym wysiłku naraża kobiety na otarcia, urazy, uwieranie, brak odpowiedniego podtrzymania biustu i jego nieograniczone ruchy. Jedyne, o czym myślisz podczas ćwiczeń, to dyskomfort, który przy dłuższym wysiłku jest zwyczajnie uciążliwy. Aby nasza aktywność fizyczna była przyjemnością, warto pomyśleć o zmianie na lepsze.

 2. Stabilizacja i rozłożenie obciążenia

  Unieruchomienie biustu i ograniczenie jego ruchów podczas ćwiczeń to podstawowa funkcja staników sportowych. Uprawianie sportów doprowadza do rozciągania się tkanki łącznej, zwanej więzadłami Coopera. Są one odpowiedzialne za jędrność i sprężystość piersi. Nadmierne obciążenia skutkują stopniowej deformacji biustu. Według badań nawet najmniejszy biust jest się w stanie przemieścić aż o 4 cm, a im większy tym większa jest amplituda ruchu - nawet do 21 cm! Biustonosz sportowy jest tak skonstruowany, aby zapewnić odpowiednie wsparcie oraz lepsze rozłożenie obciążenia piersi.

 3. Funkcja ochronna

  Projektanci dokładają wszelkich starań, aby w bieliźnie sportowej ograniczyć ryzyko wszelkich urazów. Z tego powodu opracowano specjalne kolekcje bezszwowe albo z bardzo płaskimi i miękkimi szwami. Jest to idealne rozwiązanie do wyeliminowania wszelkich otarć spowodowanych mechanicznie w trakcie aktywności fizycznej.

 4. Zdrowie

  Brak odpowiedniego biustonosza sportowego ma duży wpływ na nasze zdrowie. Zły wybór może doprowadzić do utraty sprężystości i deformacji biustu, może również powodować sińce w miejscach, gdzie znajdują się zapięcia, a także problemy z kręgosłupem, plecami czy szyją.

 5.  Estetyczny wygląd

  Ostatni powód dotyczy kwestii typowo wizualnej. Kobiety uwielbiają pięknie wyglądać i to niezależnie od okazji. Romantyczna kolacja czy siłownia. Nieważne! Trzeba czuć się atrakcyjnie. Dobrze czuć się wyjątkowo w każdej sytuacji. Coraz to nowe kolekcje pokazują nam, że stanik sportowy może mieć to coś, co przyciąga uwagę. Jednak wygląd bielizny sportowej jest bardzo ważny na scenie. Tancerze czy akrobaci muszą idealnie dobrać ją do swojego stroju. Warto również zwrócić uwagę, że biustonosz sportowy odpowiednio modeluje i nadaje piersiom odpowiedni kształ. Jeśli jest odpowiednio dobrany nie ściska ani nie spłaszcza biustu.

Bielizna sportowa to niezbędna część naszego sportowego wyposażenia. Pamiętajmy o tym i nie oszczędzajmy na niej pieniędzy. Nawet przy najmniejszym biuście należy pamiętać o odpowiedniej jego ochronie. Zdrowie powinno być zawsze dla nas priorytetem, a brak odpowiedniego stanika sportowego może mieć poważniejsze konsekwencje niż nam mogłoby się wydawać.

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl