POZNAJ SWÓJ BIUSTONOSZ, CZYLI O TYM Z CZEGO ROBI SIĘ BIELIZNĘ
POZNAJ SWÓJ BIUSTONOSZ, CZYLI O TYM Z CZEGO ROBI SIĘ BIELIZNĘ

    Zazwyczaj nowy stanik kupujemy z myślą o konkretnej stylizacji, do której potrzebna jest nam bielizna do zadań specjalnych, czasem kierujemy się wygodą i komfortem, a niekiedy, po prostu estetyką – zza witryn salonów braffiterskich uśmiechają się do nas kolory, wzory i coraz to nowsze rozwiązania. Niemniej istotne jest jednak „wnętrze” naszej bielizny, czyli to z czego został stworzony nasz push – up, braletka czy minimizer. W tym artykule zabieramy Was na podróż po materiałach wykorzystywanych w braffitingu.

Przede wszystkim – spokój!

Z metek umieszczonych przy biustonoszach, krzyczą do nas nazwy wielu tkanin i materiałów, które często nic nam nie mówią – warto pamiętać, że zazwyczaj producenci podają procentowy udział konkretnych materiałów. W takich momentach często zastanawiamy się dlaczego biustonosz nie jest w 100% wykonany z bawełny – czasem chodzi o dodatkowy element dekoracyjny, np.: gumki (częsty przypadek w majtkach – Sloggi są wykonane w 95% z bawełny, pięć procent zawiera się w gumce). Jeśli zależy nam na bieliźnie wykonanej z konkretnych materiałów, warto zapytać braffiterkę w salonie, bądź online o wymarzony rodzaj koronki, bądź haftu.

Elementarz, czyli bra-fiszki:

Warto zapamiętać na co dzielimy włókna i jakie materiały wchodzą w jej skład. Aby jak najczytelniej przedstawić różnice, przygotowałyśmy dla Was słowniczek ;)

WŁÓKNA – to one są nasza wskazówką do tego, by wiedzieć, jaki ich rodzaj służy naszemu ciału. Zachęcamy Was do przejrzenia swojej bieliźniarki i sprawdzeniu jakiego rodzaju włókna są dla Was najprzyjemniejsze. Tę kategorię możemy podzielić na dwie grupy.

WŁÓKNA NATURALNE – włókna pozyskane z naturalnych zasobów dzielimy na te pochodzenia roślinnego oraz zwierzęcego. W ostatnim czasie na popularności zyskują przede wszystkim produkty wykonane z bawełny. To jej włókna są najbardziej znanym przedstawicielem grupy włókien naturalnych pochodzenia roślinnego. Do tej grupy zaliczamy także len, włókno kokosowe, bambusowe czy sizal. Do tych pochodzenia zwierzęcego śmiało możemy zaliczyć chociażby wełnę czy jedwab.

WŁÓKNA CHEMICZNE – to oczywiście te, stworzone specjalnie do przemysłu modowego, a co za tym idzie braffiterskiego. Tę grupę możemy podzielić na syntetyczne oraz sztuczne. Do pierwszej grupy zaliczymy chociażby elastan czy poliamid. Do drugiej wiskozę.

BAWEŁNA – to niezwykle delikatny i przyjemny dla skóry materiał, pozyskiwany z naturalnego surowca. Bawełnę w szczególności uwielbiają nasze starsze klientki, które oczekują od biustonosza komfortu i wygody, a także nastolatki, które w naszej ofercie odnajdą swoje pierwsze, bawełniane topy.

POLIAMID – to syntetyczne włókno chemiczne, które powstaje w wyniku pomieszania z innymi włóknami. Można zatem powiedzieć, że poliamid to miks kilku  rodzajów włókien. Najczęściej owa mieszanka ma służyć przedłużonej jakości, wydajności i trwałości wykonanego z niej biustonosza.

POLIESTER – włókno, które nie gniecie się, nie rozdziera i jest w stanie służyć przez naprawdę długi czas.

MIKROFIBRA – niezwykle delikatna i przyjemna w dotyku tkanina, odporna na ścieranie. Używana nie tylko w braffitingu ale i…w kocach, kołdrach czy ręcznikach!

ELASTAN – to materiał, który już w nazwie ma wpisaną swoją elastyczność. Jednocześnie tkanina nie odkształca się, nie zmienia swojego wyglądu. Jest jednak włóknem chemicznym.

Nasz słowniczek to tylko małe wprowadzenie do tematu, który postaramy się rozwinąć w marcu. Coraz częściej mówimy bowiem o odpowiedzialnym i rozsądnym konsumpcjonizmie, dlatego tak istotne, by wiedzieć co kupić, by zrobić to z głową!
Do zobaczenia w kolejnym artykule,

Marta

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl