Producenci
Tabela rozmiarów

Promocje
Majtki Cleo Panache Minnie Dark Bloss
Majtki Cleo Panache Minnie Dark Bloss
85,00 zł 39,99 zł
Strój kąpielowy Kris Line G-PAPAYA BRIEFS
Strój kąpielowy Kris Line G-PAPAYA BRIEFS
69,90 zł 47,99 zł
Majtki Nessa Omena N02 czarne kwiaty beżowe
Majtki Nessa Omena N02 czarne kwiaty beżowe
79,00 zł 42,50 zł
Majtki Nessa SONATA N03  czarne
Majtki Nessa SONATA N03 czarne
78,00 zł 69,99 zł
Majtki Panache Jasmine Brazilian beżowy/kwiaty
Majtki Panache Jasmine Brazilian beżowy/kwiaty
89,00 zł 59,00 zł
Szlarfok Vanilla Peignoir 3218 kremowy
Szlarfok Vanilla Peignoir 3218 kremowy
199,90 zł 179,90 zł
Koszulka Vanilla Chemise 3219 Kremowy
Koszulka Vanilla Chemise 3219 Kremowy
249,00 zł 169,90 zł
Szlafrok Vanilla Robe 3212 Kremowy
Szlafrok Vanilla Robe 3212 Kremowy
232,00 zł 159,90 zł
Czy Twój październik również był różowy?
Czy Twój październik również był różowy? Bra story szerzy wiedzę o samobadaniu piersi.
 
Dzisiaj kończy się październik. Miesiąc, w którym szczególną troską powinnyśmy otoczyć nasze piersi. Z roku na rok media coraz więcej czasu poświęcają temu tematowi, nawet z ulicznych billboardów spoglądają na nas gwiazdy zachęcające do samobadania piersi. Być może nawet w Twoim mieście, tak jak i w naszym salonie, odbyło się spotkanie dla kobiet poświęcone profilaktyce raka piersi. Tylko czy ten temat realnie Cię poruszył i sprawił, że w ostatnich dniach poświęciłaś kilka minut uwagi swoim piersiom, dotknęłaś ich - z czułością, ale jednak równocześnie precyzyjnie, tak by sprawdzić miejsce po miejscu, czy nie dzieje się nic złego? 
 
Jeżeli tak - rewelacja! Jeżeli nie - może tych kilka poniższych zdań, spisanych przez mnie, będzie przysłowiową "kropką nad i" i sprawi, że przejdziesz do czynu:)
 
Rak piersi zrównuje kobiety na całym świecie - zarówno względem szans, jak i zagrożeń. To sytuacja wyjściowa. Co zdarzy się później, w ogromnej mierze zależy od nas samych. Okazuje się, że jest całkiem sporo działań, które możemy podjąć, by realnie przeciwdziałać temu najczęściej występującemu nowotworowi wśród kobiet. 
 
W pierwszej kolejności wspomnę o tzw. profilaktyce pierwotnej, która dotyczy naszego stylu życia, a więc zwyczajów żywieniowych oraz naszej aktywności fizycznej. Co nam pomaga?
  • sport, 
  • dotlenienie, 
  • ruch na świeżym powietrzu,
  • rezygnacja z używek,
  • zdrowa, zbilansowana dieta bogata w produkty z kwasem foliowym,
  • walka z otyłością.
Profilaktyka wtórna raka piersi dotyczy badań przesiewowych, których głównym celem jest jak najwcześniejsze wykrycie nowotworu. Daje nam to szansę na pełne wyzdrowienie, czy też zatrzymanie rozwoju choroby, by nie dopuścić do przerzutów. Wśród tych badań wyróżniamy:
  • badanie mammograficzne - specyfika budowy kobiecych piersi sprawia, że jest to badanie dedykowane szczególnie paniom po ukończeniu 35 roku życia. Przewaga tkanki tłuszczowej w dojrzałym biuście, pozwala bardziej precyzyjnie ocenić widziany obraz. Mammografię powinnyśmy wykonywać co dwa lata, zawsze u sprawdzonego, doświadczonego specjalisty!!!
  • badanie ultrasonograficzne, popularne zwane USG - doskonałe w przypadku młodszych biustów, tych z przewagą tkanki gruczołowej. Również jest wskazane by powtarzać je co dwa lata. 
Uwaga!!! Wspomniane wyżej badania są badaniami uzupełniającymi się wzajemnie, jednak nie zastępują się. Zatem jeżeli istnieje podejrzenie zmian nowotworowych lub jesteśmy genetycznie obciążone takim ryzykiem, powinnyśmy korzystać z nich obu!
 
  • samobadnie piersi - bez kolejek, zupełnie bezpłatnie, bez strachu i presji związanej z wizytą lekarską, bez zasięgania opinii, który lekarz najlepszy, bez wychodzenia z domu, bez ryzyka, że Twoja wizyta wypadnie. Trudno chyba znaleźć równie wygodną i dostępną formę diagnostyki, aniżeli samobadanie piersi - w zaciszu Twojego domu, w wolnej chwili, w spokoju i skupieniu, z zachowaniem pełnej intymności. Wystarczy dosłownie kilka minut, by dzięki precyzyjnym ruchom sprawdzić zdrowie naszych piersi.
Jak to zrobić?
- badanie najlepiej wykonywać między 6. a 9. dniem naszego cyklu 
- do badania będzie Ci potrzebne lustro oraz intymna przestrzeń  - najwygodniej przeprowadzić badanie w łóżku lub pod prysznicem
 
1. Unieś obie ręce w górę i przyjrzyj się ewentualnym zmianom w kształcie piersi, czy też kolorze skóry. Niepokojące może być marszczenie się skóry, czy wciągnięte brodawki. Powtórz tę samą obserwację trzymając ręce na biodrach.
Ściśnij brodawki sprawdzając, czy nie wycieka z nich wydzielina. 
 
2. Następnie kontynuuj samobadanie pod prysznicem. Pomocne będzie namydlenie skóry, byś łatwiej wyczuła ewentualne zmiany. 
- zacznij od położenia lewej ręki z tyłu głowy, prawą natomiast połóż na lewej piersi. Przesuwaj trzy środkowe palce wokół piersi, kierując się do jej środka i zataczaj drobne kręgi.
- zbadaj także prawą ręką lewy dół pachowy, by upewnić się, czy węzły chłonne nie są powiększone.
- wszystkie powyższe czynności powtórz względem prawej piersi i prawej pachy.
 
3. Samobadnie możesz wykonać również w łóżku - nie podkładaj pod głowę poduszki, a jedynie zadbaj o uniesienie barku podczas badania piersi. 
 
Jeśli w trakcie badania wyczujesz niepokojące zmiany, nie zastanawiaj się długo, nie szukaj odpowiedzi przy wsparcia dr Google - umów się jak najprędzej na wizytę do swojego lekarza ginekologa i opowiedz mu o swoich obserwacjach! I jeszcze jedna bardzo ważna kwestia, którą usłyszałam właśnie z ust lekarza - nie obawiajcie się prosić o skierowanie na badania diagnostyczne, macie do tego pełne prawo! A jeżeli Wasz lekarz nie wspomni o tym podczas rutynowej wizyty, nie obrażajcie się (liczba jego pacjentek z pewnością nie jest krótka), tylko przejmijcie inicjatywę i zapytajcie o możliwość przebadania.
 
Na koniec zostawiłam te działania wchodzące w zakres profilaktyki nowotworowej, które są mi bezsprzecznie najbliższe, czyli właściwe dopasowanie biustonosza. Dlaczego jest ono tak ważne w aspekcie ochrony przed rakiem? Otóż chyba mogę zaryzykować stwierdzenie, że nasz stanik jest tym elementem kobiecej garderoby, który ma potencjalnie największą możliwość oddziaływania na sprawne funkcjonowanie organizmu. Wszystko dlatego, że okala on wyjątkowo wrażliwy obszar naszego ciała, jakim jest klatka piersiowa oraz doły pachowe, a przede wszystkim umiejscowione w niej węzły chłonne. Czym są węzły chłonne? To swego rodzaju naturalne filtry, które oczyszczają spływającą do nich limfę. Są także odpowiedzialne za wytwarzanie przeciwciał. Jest zatem niezwykle istotne, aby ich praca nie była zakłócana szkodliwymi czynnikami. Zapytacie - co ma to wspólnego z biustonoszem? Otóż, jeżeli blisko 80% Polek wciąż wybiera niewłaściwy rozmiar stanika, a do najczęstszych błędów należy za mała miska biustonosza, to wszystkie te panie  narażone są na inwazyjny ucisk fiszbiny na obszar tkanki piersiowej. Te działanie, o ile jest przewlekłe (a zakładając, że nosimy stanik przez ok. 12 godzin dziennie, to jednak jest to stan przewlekły), może doprowadzić do stanu zapalnego w obrębie piersi, podrażnienia skóry, skaleczeń, czy nawet powstawania torbieli i guzków. Te, "pielęgnowane" przez nas latami, symbole samookaleczenia są naprawdę realnym zagrożeniem dla naszego zdrowia! 
 
Zatem do naszej listy działań profilaktycznych zapiszmy koniecznie wizytę u brafitterki, która:
- po pierwsze - sprawdzi, czy nasza aktualna bielizna zwyczajnie nie robi nam krzywdy, 
- po drugie - pomoże nam dobrać biustonosz we właściwym rozmiarze i fasonie, który da nam nie tylko komfort i podniesie poczucie własnej wartości, ale przede wszystkim zaopiekuje się zdrowiem naszych piersi!
 
Kobiety, kochajmy nasze piersi - każda z nas ma je jedyne, niepowtarzalne i wyjątkowe!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl